واکنش روسیه به پیشنهاد ترکیه برای مشارکت در میزبانی المپیک 2026

یک عضو مجلس دومای روسیه به پیشنهاد ترکیه برای مشارکت در میزبانی المپیک 2026 میلادی واکنش نشاد داد.

واکنش روسیه به پیشنهاد ترکیه برای مشارکت در میزبانی المپیک 2026

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت اسپورت اکسپرس روسیه، دیمیتری اسویشچیف، عضو کمیسیون ورزش، گردشگری و جوانان روسیه گفت: سازماندهی مشترک المپیک زمستانی همان ارمغان اصلی ورزش که اتحاد میان ملت ها است را به ارمغان خواهد آورد. سوچی که میزبان المپیک 2014 زمستانی بود می تواند در این اتفاق بزرگ مشارکت داشته باشد.

وی اضافه نمود: پیشنهادی که از سوی ترکیه ارائه گردیده واقعی است. در صورتی که ما طی سالیان اخیر بارها از سوی مقام های سیاسی کشورهای مختلف دنیا شاهد انتشار اخباری مبنی بر تحریم رقابت های بین المللی ورزشی در روسیه و اتهاماتی همانند دوپینگ بودیم. روسیه و ترکیه مرز زمینی ندارند و دارای مرزهای دریایی هستند. اگر المپیک زمستانی 2026 میلادی به صورت مشترک در ترکیه و روسیه برگزار شوند رویداد بی سابقه ای در تاریخ ورزش دنیا ثبت خواهد شد.

پیش از این سیف الدین عزیزاوغلو، فرماندار شهر ارزروم به سازماندهندگان المپیک زمستانی 2026 میلادی در ترکیه پیشنهاد داد تا در صورت کسب میزبانی این رقابت ها رشته های لوژ سواری و سورتمه در شهر سوچی روسیه برگزار شوند.

سیف الدین عزیز اوغلو همچنین گفت: سخت کوشش می کنیم تا حق میزبانی المپیک 2026 میلادی را به دست آوریم. در این میان به سازماندهی مشترک این رقابت ها با روسیه و شهر سوچی فکر می کنیم. در سوچی مجموعه های ورزشی هستند که در شهر ارزروم وجود ندارند. ساخت چنین مجموعه هایی بسیار هزینه بر است و بدین خاطر می خواهیم پیشنهاد مشارکت سوچی با ترکیه در صورت کسب میزبانی المپیک زمستانی 2026 را عملیاتی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش روسیه به پیشنهاد ترکیه برای مشارکت در میزبانی المپیک 2026" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به پیشنهاد ترکیه برای مشارکت در میزبانی المپیک 2026"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید